Каталонияликлар ҳимоячи Жоау Канселуни ўз таркибига қўшиб олди.
Бу ҳақда «Барселона» матбуот хизмати клубнинг расмий саҳифалари орқали хабар берди. Футболчи каталонияликлар билан 3 йиллик битим имзолади.
Аввалроқ, португалиялик ҳимоячи Саудия Арабистонининг «Ал Ҳилол» клуби билан келишувни бекор қилиш борасида келишувга эришгани ҳақида хабарлар тарқалган эди. Бу эса футболчи «Барселона» сафига қўшилишига имкон бериши ойдинлашганди. Канселу бунгача ижара ҳуқуқи асосида испан клуби сафида тўп тепган.
Маълумот учун, «Барселона» Испания чемпионати янги мавсумидаги илк ўйинини 23 август куни сафарда «Элче»га қарши ўтказади.

Об этом сообщается на официальных страницах «Барселоны». Футболист подписал с каталонским клубом контракт, рассчитанный на три года.
Ранее сообщалось, что португальский защитник договорился с саудовским клубом «Аль-Хиляль» о расторжении контракта, что позволило ему перебраться в «Барселону». Ранее уже выступал за клуб на правах арендного соглашения.
«Барселона» свой первый матч в новом сезоне чемпионата Испании проведёт 23 августа - в тот день «сине-гранатовые» проведут гостевой поединок против «Эльче».