Футболчи ушбу иншоотни таъмирлаш ва унинг ўрнида меҳмонхона очишни режалаштирмоқда.
Педри ўз туғилган шаҳри Тенерифеда жойлашган монастирлар биносини 2,5 миллион евро эвазига сотиб олди. Бу ҳақда Diario Sport нашри хабар берди.
Маълум қилинишича, «Барселона» яримҳимоячиси 1943 йилда қурилган ушбу иншоотни таъмирлаш ва унинг ўрнида меҳмонхона очишни режалаштирмоқда.
Кўчмас мулкнинг умумий майдони қарийб 9 500 квадрат метрни ташкил этади. Бино ичида 33 та хона ва 21 та ҳаммом, шунингдек, кутубхона, мажлислар зали, ибодатхона, боғ ҳудуди каби жойлар мавжуд. Иншоот уч қаватдан иборат.
Шартнома «Барселона» футболчисига боғлиқ бўлган Pedrineta SL компанияси орқали тузилган. Ушбу компания 2023 йилда шундай операциялар учун ташкил этилган.

Футболист планирует отремонтировать этот объект и открыть на его месте отель.
Педри приобрёл здание монастыря, расположенное в его родном городе Тенерифе, за 2,5 миллиона евро. Об этом сообщило издание Diario Sport.
Сообщается, что полузащитник «Барселоны» планирует отремонтировать этот объект, построенный в 1943 году, и открыть на его месте отель.
Общая площадь недвижимости составляет около 9500 квадратных метров. В здании есть 33 комнаты и 21 ванная, а также такие помещения, как библиотека, конференц-зал, часовня и садовая территория. Объект состоит из трёх этажей.
Сделка была заключена через компанию Pedrineta SL, связанную с футболистом «Барселоны». Эта компания была создана в 2023 году для таких операций.
Ранее сообщалось, что Ямал приобретает дом за 14 миллионов евро, в котором жили Шакира и Пике. Подробнее.