38 ёшли футболчи «Бенфика»ни тарк этиб, ватанига қайтди.
Аргентина миллий жамоаси етакчиси Николас Отаменди «Ривер Плейт» билан шартнома имзолади. Бу ҳақда клуб матбуот хизмати хабар берди.
38 ёшли футболчи Португалиянинг «Бенфика» клубини тарк этиб, ватанига қайтди. Марказий ҳимоячи июл ойида эркин агент сифатида «қизил-оқлар» сафига бориб қўшилади.
Маълумот ўрнида, Отаменди «Бенфика»да 6 йил давомида тўп тепди. У фаолияти давомида «Манчестер Сити», «Валенсия» ва «Порту» жамоалари шарафини ҳам ҳимоя қилган.
Эслатиб ўтамиз, тажрибали футболчи бўлажак жаҳон чемпионати учун Аргентина миллий жамоаси якуний қайдномасига киритилган. У миллий жамоа сафида жами 130 та ўйинда иштирок этган.

38-летний футболист покинул «Бенфику» и вернулся на родину.
Лидер сборной Аргентины Николас Отаменди подписал контракт с «Ривер Плейт». Об этом сообщила пресс-служба клуба.
38-летний футболист покинул португальский клуб «Бенфика» и вернулся на родину. Центральный защитник присоединится к «красно-белым» в июле в качестве свободного агента.
В качестве справки, Отаменди выступал за «Бенфику» на протяжении 6 лет. В ходе своей карьеры он защищал цвета таких команд, как «Манчестер Сити», «Валенсия» и «Порту».
Напомним, опытный футболист был включен в окончательную заявку сборной Аргентины на предстоящий чемпионат мира. Он принял участие в 130 матчах за национальную команду. Подробнее