Осиё кубоги. Ўзбекистон аёллар миллий жамоаси мундиал йўлланмаси учун баҳсда Филиппинга ютқазди
Ўзбекистон аёллар миллий жамоаси Осиё кубоги жаҳон чемпионатига саралаш босқичи доирасида Филиппин миллий жамоаси билан куч синашди.
Якунда ушбу баҳс филиппинликларнинг 2:0 ҳисобидаги ишончли ғалабаси билан тугади. Шу тариқа, ўзбекистонлик футболчилар жаҳон чемпионатига тўғридан-тўғри йўлланма олиш имконини бой берди.
Эндиликда жамоа йўлланма учун қитъалараро саралаш босқичида қатнашади. Ушбу турнир икки босқичдан иборат бўлади ва Ўзбекистон илк босқичдан муваффақиятли ўтса, иккинчи босқичда иштирок этади.
Маълумот ўрнида, Осиё кубогида яримфиналга йўл олган 4 жамоа тўғридан-тўғри, яна 2 жамоа эса саралаш ўйинлари орқали жаҳон чемпионатига йўл олади.

Кубок Азии. Женская сборная Узбекистана уступила Филиппинам в борьбе за путёвку на мундиаль
Женская сборная Узбекистана в рамках отборочного этапа Кубка Азии боролась с национальной командой Филиппин за право участвовать в чемпионате мира.
В итоге этот поединок закончился уверенной победой филиппинок со счётом 2:0. Таким образом, узбекские футболистки упустили шанс получить прямую путёвку на чемпионат мира.
Теперь команда примет участие в межконтинентальном отборочном этапе за путёвку. Этот турнир состоит из двух стадий, и если Узбекистан успешно пройдет первый этап, то примет участие во втором.
Для справки, четыре команды, достигшие полуфинала Кубка Азии, получают прямую путёвку, и ещё две команды выйдут на чемпионат мира через отборочные игры.