«МЮ» ва «Бавария» Кот-д'Ивуар миллий жамоаси вингерига қизиқмоқда
«Манчестер Юнайтед», «Бавария» ва «Арсенал» Германиянинг «Ҳоффенҳайм» футболчиси Базуман Турега эътибор қаратди
«МЮ», «Бавария» ва «Арсенал» клублари Германиянинг «Ҳоффенҳайм» футболчиси Базуман Турега эътибор қаратди.
Бу ҳақда журналист Экрем Конур хабар берди.
Манбанинг хабарига кўра, немис клуби 20 ёшли футболчиси трансфери бўйича музокараларни 50-55 млн евролик таклифдан бошлайди. Таъкидланишича, музокаралар жараёнида «Ҳоффенҳайм» Туренинг нархини 70-80 млн еврогача кўтариши мумкин. Клуб ўтган қишда ҳужумчи бўйича барча таклифларни рад этди.
Ушбу мавсум Туре барча мусобақаларни инобатга олганда 25 ўйинда майдонга тушди ва 2 та гол уриб, 10 та голли узатма етказиб берди. Футболчининг клуб амалдаги шартномаси 2029 йил ёзигача мўлжалланган.

«МЮ» и «Баварии» интересен вингер сборной Кот-д'Ивуара ценой в € 50-55 млн — Конур
«Манчестер Юнайтед», «Бавария» и «Арсенал» проявляют интерес к крайнему нападающему сборной Кот-д'Ивуара и «Хоффенхайма» Базумана Туре.
По информации источника, немецкий клуб начнёт переговоры о трансфере 20-летнего вингера от суммы в € 50-55 млн. Подчёркивается, что в ходе обсуждения сделки «Хоффенхайм» может повысить цену на Туре до € 70-80 млн. Клуб отклонил все предложения по нападающему минувшей зимой.
В нынешнем сезоне Туре принял участие в 25 матчах во всех турнирах, в которых он отметился двумя голами и 10 результативными передачами. Действующее трудовое соглашение игрока с клубом рассчитано до лета 2029 года. Согласно информации, представленной на портале Transfermarkt, рыночная стоимость футболиста составляет € 35 млн.