Лука Модрич «Милан»га жамоага А Серияда бешинчи ўриндан тўртинчи ўринга кўтарилишига ёрдам бериш учун келмаганини айтди. Хорватиялик футболчининг мақсади — Италия чемпионлигини қўлга киритиш.
«Мен ғалаба қозонишни хоҳлайман. Бу ҳақда шунчаки гапиришни эмас, балки буни амалга оширишни истайман. «Милан»да ўйнаганингизда фақат максимал натижа ҳақида ўйлайсиз. Чемпионлар лигаси йўлланмасини қўлга киритиш ҳақида ўйлаш — жуда кичик мақсад. Энг юқори марраларни кўзлаш керак», — деди Модрич.
Эслатиб ўтамиз, «Милан» сўнгги марта 2022 йилда Италия чемпиони бўлган. Ўша чемпионлик клубни беш йил давомида бошқарган Стефано Пиоли даврининг чўққиси бўлган.

Лука Модрич заявил, что не пришёл в «Милан», чтобы помочь команде подняться с пятого на четвёртое место в Серии А. Цель хорватского футболиста — завоевать чемпионство Италии.
«Я хочу побеждать. Я не просто говорю об этом, я хочу этого добиться. Когда играешь за «Милан», думаешь только о максимальном результате. Думать о завоевании путёвки в Лигу чемпионов — это слишком маленькая цель. Нужно стремиться к самым высоким достижениям», — сказал Модрич.
Напомним, последний раз «Милан» становился чемпионом Италии в 2022 году. Это чемпионство стало вершиной эры Стефано Пиоли, который руководил клубом на протяжении пяти лет.