Малдинининг ўғли «Каляри» футболчисига айланди
Ҳужумкор яримҳимоячи Даниэл Малдини «Каляри» футболчиси сифатида таништирилди. Бу ҳақда клуб расмий сайти хабар берди.
Малдини янги жамоаси сафида ижара асосида ўйнайди. Битимда футболчини сотиб олиш ҳуқуқи кўзда тутилган бўлиб, муайян шартлар бажарилган тақдирда ушбу банд мажбурийга айланади. Шу тариқа, «Каляри» 24 ёшли футболчининг фаолиятидаги еттинчи клубга айланди.
Маълумот ўрнида, Даниэл Малдини «Милан» тарбияланувчиси ҳисобланади. Унинг отаси Паоло ва бобоси Чезаре Малдини ҳам «россонери» шарафини ҳимоя қилган.

Атакующий полузащитник Даниэль Мальдини представлен в качестве игрока «Кальяри». Об этом сообщила официальная страница клуба.
Мальдини будет выступать за новую команду на правах аренды. В соглашении предусмотрено право выкупа игрока, которое при выполнении определенных условий станет обязательным. Таким образом, «Кальяри» стал седьмым клубом в карьере 24-летнего футболиста.
Для справки, Даниэль Мальдини является воспитанником «Милана». Его отец Паоло и дед Чезаре Мальдини также защищали честь «россонери».