«Комо» клуби «Вилярреал» ҳимоячиси Вилли Камбвала трансфери бўйича оғзаки келишувга эришди. Бу ҳақда инсайдер Фабрицио Романо хабар берди.
Томонлар дастлаб футболчини ижара асосида ўтказишга келишган. Битимда Камбвалани 10 миллион евро эвазига сотиб олиш опцияси ҳам бўлади. Лекин мажбурий сотиб олиш банди келишувда бўлмайди.
Ўз навбатида «Манчестер Юнайтед»нинг собиқ ҳимоячиси Камбвала янги жамоага ўтишга розилик берган. Ҳозирда томонлар келишувнинг сўнгги қисми бўйича музокараларни олиб бормоқда.
Қайд этилишича, агар трансфер кейинчалик тўлиқ амалга ошса, «қизил иблислар» ҳам молиявий манфаат кўради.

«Комо» достиг соглашения об аренде Камбвалы из «Вильярреала»
Клуб «Комо» достиг устного соглашения с «Вильярреалом» о трансфере защитника Вилли Камбвалы. Об этом сообщил инсайдер Фабрицио Романо.
Стороны изначально договорились о переходе игрока на правах аренды. В соглашении будет опция выкупа Камбвалы за 10 миллионов евро. Однако обязательного пункта выкупа в договоре не будет.
В свою очередь, бывший защитник «Манчестер Юнайтед» Камбвала согласился перейти в новую команду. В настоящее время стороны ведут переговоры по последней части соглашения.
Отмечается, что если трансфер будет полностью реализован в дальнейшем, «красные дьяволы» также получат финансовую выгоду.