Бразилиялик яримҳимоячи Фабинио фаолиятини Туркия чемпионатида давом эттиради. Бу ҳақда инсайдер Фабрицио Романо хабар берди.
Қайд этилишича, 32 ёшли футболчи «Трабзонспор» билан шартнома бўйича оғзаки келишувга эришди. Томонлар келишувнинг сўнгги тафсилотларини ҳал қилмоқда. У яқин 24–48 соат ичида Туркияга етиб бориши, тиббий кўрикдан ўтиши кутилмоқда. Шундан сўнг трансфер расмийлаштирилади.
Маълумот учун, Фабинио «Трабзонспор»да собиқ жамоадоши Муҳаммад Салоҳ билан яна бирга тўп тепиши мумкин. Мисрлик ҳужумчи август ойида туркиялик клуб сафига қўшилган эди.Футболчининг сўнгги клуби Саудия Арабистонининг «Ал Иттиҳод» жамоаси бўлган.

Фабиньо достиг соглашения с «Трабзонспором» (Романо)
Бразильский полузащитник Фабиньо продолжит свою карьеру в чемпионате Турции. Об этом сообщил инсайдер Фабрицио Романо.
Как отмечается, 32-летний футболист достиг устной договоренности с «Трабзонспором» по контракту. Стороны согласовывают последние детали соглашения. Ожидается, что в ближайшие 24–48 часов он прибудет в Турцию и пройдет медицинский осмотр. После этого трансфер будет оформлен официально.
Для справки, Фабиньо может снова сыграть вместе со своим бывшим товарищем по команде Мохамедом Салахом в «Трабзонспоре». Египетский нападающий присоединился к турецкому клубу в августе. Последним клубом футболиста был «Аль-Иттихад» из Саудовской Аравии.