«Ливерпул»нинг собиқ яримҳимоячиси Жоржинио Вейналдум АҚШнинг «Реал Солт-Лейк» клуби билан эҳтимолий трансфер борасида музокаралар ўтказди. Бу ҳақда The Athletic хабар берди.
Қайд этилишича, нидерландиялик 35 ёшли футболчи Америка клубидаги лойиҳадан таассурот олган ва фаолиятини MLSда давом эттиришга қарши эмас. Бироқ ҳозирча томонлар ўртасида келишувга эришилгани йўқ.
Вейналдум ҳозирда эркин агент мақомида. У «Ал Иттифоқ»ни тарк этганидан сўнг клубсиз. Футболчи Саудия Арабистони жамоасида қарийб уч мавсум ҳаракат қилди. Фаолияти давомида Вейналдум «Фейеноорд», ПСВ, «Нюкасл», «Ливерпул», «ПСЖ» ва «Рома» каби клублар шарафини ҳимоя қилган.

Вейналдум может продолжить карьеру за океаном
Бывший полузащитник «Ливерпуля» Жоржиньо Вейналдум провёл переговоры с американским клубом «Реал Солт-Лейк» о возможном трансфере. Об этом сообщает The Athletic.
Отмечается, что 35-летний нидерландский футболист впечатлён проектом в американском клубе и не против продолжить карьеру в МЛС. Однако пока стороны не достигли соглашения.
Вейналдум в настоящее время находится в статусе свободного агента. Он остался без клуба после ухода из «Аль-Иттифак», в котором провёл почти три сезона. За свою карьеру Вейналдум защищал цвета таких клубов, как «Фейеноорд», ПСВ, «Ньюкасл», «Ливерпуль», «ПСЖ» и «Рома».