Касиляс: «Моуриниони «Реал»га қайтишини истамайман»
«Реал»нинг собиқ дарвозабони Икер Касиляс Жозе Моуринионинг «қаймоқранглилар» бош мураббий сифатида қайтишига қарши эканлигини маълум қилди.
«Моуриниога нисбатан менда ҳеч қандай даъво йўқ. Уни юқори даражали профессионал сифатида баҳолайман. Аммо мен уни «Реал»да кўришни истамайман. Ўйлайманки, бошқа мураббийлар менинг орзуимдаги клубда бу вазифани яхшироқ уддалаган бўлардилар. Бу менинг шахсий фикрим. Бошқа ҳеч нарса эмас», — деди Касиляс ижтимоий тармоқдаги саҳифасида.
Эслатиб ўтамиз, Касиляс Моуринио бошқарувида 2010–2013 йилларда ўйнаган. Ҳозирда португал мутахассис «Бенфика» жамоасини бошқармоқда.

Бывший вратарь «Реала» Икер Касильяс заявил, что он против возвращения Жозе Моуринью в качестве главного тренера «сливочных».
«У меня нет никаких претензий к Моуринью. Я считаю его высококлассным профессионалом. Но я не хочу видеть его в «Реале». Думаю, что другие тренеры справились бы с этой задачей в моем любимом клубе лучше. Это мое личное мнение. Ничего больше», — сказал Касильяс на своей странице в социальной сети.
Напомним, Касильяс играл под руководством Моуринью в период с 2010 по 2013 годы. В настоящее время португальский специалист возглавляет команду «Бенфика».