Хулиан Алварез «Атлетико»нинг позициясидан норози. У «Барселона»га ўтишни истамоқда — АS
«Атлетико» ҳужумчиси Хулиан Алварез бош мураббий Диего Симеоне ва клуб бош директори Мигель Анхел Хил Мариннинг вазиятга муносабатидан норози. АS хабарига кўра, футболчи ва унинг атрофидагилар мавжуд вазият ҳал бўлган деб ҳисобламаяпти.
Манбага кўра, Алварез «Атлетико»ни тарк этиб, «Барселона»га ўтишни қатъий истамоқда. Аргентиналик футболчи клубга кетиш ниятини ўтган йилнинг март ойида билдирган. Шундан сўнг Хил Марин Алварез учун 150 миллион евролик таклиф келган тақдирда уни қўйиб юбориш бўйича ёзма мажбурият олгани айтилмоқда.
Бундан ташқари, айнан «Атлетико» бош директори футболчидан жаҳон чемпионати вақтида клубни тарк этиш истагини омма олдида билдиришни сўрагани ҳақида хабар берилган.
Алварез «Атлетико» раҳбариятининг вазиятга муносабатини тушунмаяпти ва клубнинг қатъий позициясидан ҳафсаласи пир бўлган. Хил Марин сўнгги кунларда ҳужумчи ва унинг агенти билан учрашишдан бош тортган. Пайшанба куни эса у Алварезни трансфер масаласида ҳеч қандай муросага бормаслигини билдирган.
Шунга қарамай, Хулиан трансфер ойнаси ёпилгунига қадар «Барселона»га ўтишни таъминлаш ниятида. Бироқ футболчи бу йўлда кескин чоралар кўрмоқчи эмас.

Хулиан Альварес недоволен позицией «Атлетико». Он хочет перейти в «Барселону» — AS
Нападающий «Атлетико» Хулиан Альварес недоволен реакцией главного тренера Диего Симеоне и генерального директора клуба Мигеля Анхеля Хиля Марина на текущую ситуацию. Согласно сообщению AS, футболист и его окружение не считают вопрос урегулированным.
По данным источника, Альварес твердо намерен покинуть «Атлетико» и перейти в «Барселону». Аргентинский футболист выразил желание покинуть клуб в марте прошлого года. После этого Хиль Марин якобы взял на себя письменное обязательство отпустить Альвареса, если поступит предложение в размере 150 миллионов евро.
Кроме того, сообщается, что именно генеральный директор «Атлетико» попросил футболиста публично заявить о своем желании покинуть клуб во время чемпионата мира.
Альварес не понимает отношение руководства «Атлетико» к ситуации и разочарован жесткой позицией клуба. Хиль Марин в последние дни отказывался встречаться с нападающим и его агентом. В четверг он заявил Альваресу, что не пойдет на компромисс в вопросе трансфера.
Тем не менее, Хулиан намерен обеспечить свой переход в «Барселону» до закрытия трансферного окна. Однако футболист не планирует предпринимать радикальные меры для достижения этой цели.