Фердинанд Роналдунинг Ўзбекистон билан ўйиндаги дублига муносабат билдирди
Англия миллий жамоаси ва «МЮ» клуби собиқ ҳимоячиси португалиялик форварднинг голлари ҳақида фикр билдирди.
Англия миллий жамоаси ва «Манчестер Юнайтед» клуби собиқ ҳимоячиси Рио Фердинанд португалиялик ҳужумчи Криштиану Роналдунинг жаҳон чемпионати-2026 доирасидаги Ўзбекистон миллий жамоасига қарши ҳаракатларига баҳо берди.
Ўйин Португалиянинг ишончли (5:0) ғалабаси билан якунланди, 41 ёшли форвард эса дубл расмийлаштирди.
«У буни уддалади. Криштиану ҳаммани жим бўлишга мажбур қилди. Яна бир мундиал, яна Роналдунинг янги голлари», - деб ёзди собиқ ҳимоячи ижтимоий тармоқдаги саҳифасида.

Экс-футболист сборной Англии и «Манчестер Юнайтед» Рио Фердинанд отреагировал на выступление португальского нападающего Криштиану Роналду в поединке против Узбекистана на чемпионате мира – 2026. 41-летний форвард оформил дубль, а его команда выиграла 5:0.
«Он это сделал. Криштиану заставляет всех замолчать. Еще один мундиаль, еще забитые мячи Роналду», - гласит сообщение бывшего защитника в социальных сетях.
После двух туров сборная Португалии с четырьмя набранными баллами занимает второе место в своей группе. В заключительном матче квартета подопечные Роберто Мартинеса встретятся с нынешним лидером – командой Колумбии (6).