Роналдунинг опаси: «Криштиану барча тўтиқушларни жим бўлишга мажбур қилди»
Португалиялик футболчининг опаси Элма Авейру жаҳон чемпионати 2-тури доирасидаги ўйиндан кейин фикрларини билдириб ўтди.
Фото: x.com
Португалия миллий жамоа сардори Криштиану Роналдунинг опаси Элма Авейру жаҳон чемпионати гуруҳ босқичи доирасидаги Ўзбекистонга қарши ўйиндан сўнг, хейтерларга юзланди.
«У қариб қолди ва майдонда фойдаси тегмаяпти, деган тўтиқушлар қани? Криштиану майдонда тўтиқушларни жим бўлишга мажбур қилди», - деб фикр билдирди Авейру ижтимоий тармоқдаги саҳифаси орқали.
Ўзбекистонга қарши баҳсда 41 ёшли Криштиану дубл муаллифига айланди. Шунингдек, айнан Роналду ўйиннинг энг яхши футболчиси деб топилди.

Элма Авейру, которая является сестрой суперзвезды сборной Португалии Криштиану Роналду, ответила хейтерам брата после матча второго тура групповой стадии чемпионата мира – 2026 с Узбекистаном.
«Где все попугаи, которые говорили, что он стар и мешает на поле? Заткнул попугаев на поле», - гласит сообщение Авейру в социальных сетях.
В матче против Узбекистана 41-летний Криштиану отметился двумя забитыми мячами. Роналду был признан лучшим футболистом прошедшей встречи.
Следующий поединок на престижном турнире португальская сборная проведет против национальной команды Колумбии 28 июня.