Дортмунднинг «Боруссия» клуби ҳужумчиси Серу Гирассига «Фенербаҳче» жиддий қизиқиш билдирмоқда. Бу ҳақда Sky Sport Germany хабар тарқатди.
Манба маълумотига кўра, Истанбул клуби гвинеялик 30 ёшли ҳужумчи учун 35 миллион евро таклиф қилиб, «Боруссия»нинг позициясини ўрганмоқчи бўлган. Бироқ дортмундликлар футболчини камида 40 миллион еврога сотишни режалаштирмоқда.
Шунингдек, хабарда таъкидланишича, Туркия чемпионати ҳозирча Гирасси учун устувор вариант ҳисобланмайди.
Маълумот учун, Серу 2024 йилдан буён «асаларилар» шарафини ҳимоя қилиб келмоқда. У ўтган мавсум барча турнирларда 46 та учрашувда майдонга тушиб, 22 та гол ва 6 та голли узатма қайд этди.

Нападающий клуба «Боруссия» Дортмунд Серу Гирасси привлекает серьезный интерес со стороны «Фенербахче». Об этом сообщает Sky Sport Germany.
Согласно источнику, стамбульский клуб предложил 35 миллионов евро за 30-летнего гвинейского нападающего, чтобы изучить позицию «Боруссии». Однако дортмундцы планируют продать игрока минимум за 40 миллионов евро.
Также в сообщении подчеркивается, что чемпионат Турции пока не является приоритетным вариантом для Гирасси.
Для справки: Серу защищает цвета «шмелей» с 2024 года. В прошлом сезоне он вышел на поле в 46 матчах во всех турнирах, записав на свой счет 22 гола и 6 результативных передач.