UFC президенти Дана Уайт PFL чемпиони Усмон Нурмагомедовни ўз промоушенига жалб қилиш ниятида эканини билдирди.
Белградда бўлиб ўтган UFC турниридан кейинги матбуот анжуманида Уайт Усмонни шартнома асосида UFCга олиб келишдан манфаатдор эканини айтди.
Қайд этиш лозим, Нурмагомедов 1 август куни PFL турнирида Арчи Колганни 1-раундда нокаутга учратиб, енгил вазн тоифасидаги чемпионлик камарини ҳимоя қилди. Бу Усмоннинг профессионал фаолиятидаги 22-ғалабаси бўлди. У ҳали бирор марта мағлубиятга учрамаган.
Шунингдек, бу унинг PFL билан шартномаси доирасидаги сўнгги жанги эди. Маълумот ўрнида, Усмон Нурмагомедов Ҳабиб Нурмагомедовнинг жияни ҳисобланади.

Дана Уайт намерен привлечь Усмона Нурмагомедова в свою промоушен
Президент UFC Дана Уайт заявил о намерении привлечь чемпиона PFL Усмона Нурмагомедова в свою промоушен.
На пресс-конференции после турнира UFC в Белграде Уайт сообщил, что заинтересован в подписании контракта с Усмоном для перехода в UFC.
Следует отметить, что Нурмагомедов 1 августа на турнире PFL нокаутировал Арчи Колгана в 1-м раунде, защитив чемпионский пояс в легкой весовой категории. Это стала 22-я победа Усмона в его профессиональной карьере. Он ни разу не потерпел поражение.
Также это был его последний бой по контракту с PFL. К сведению, Усмон Нурмагомедов является племянником Хабиба Нурмагомедова.