«Арсенал» собиқ футболчиси Андрей Аршавин «тўпчилар»нинг чемпионликдаги муваффақиятида Микел Артетанинг ролини алоҳида таъкидлади.
«Артетанинг роли жуда муҳим. Футболчилар орасидан кимнидир алоҳида ажратмаган бўлардим. Мавсумнинг ҳар бир босқичида клубнинг ўз етакчиси бўлди. Энг муҳими — уларни айнан Артета бирлаштира олди», — деди собиқ футболчи «Матч ТВ» эфирида.
Эслатиб ўтамиз, испаниялик мутахассис «Арсенал»ни 2019 йилдан бери бошқариб келмоқда. 30 май куни лондонликлар ушбу мавсумда яна бир совринни қўлга киритиш имкониятига эга. Чемпионлар Лигаси финалида «Арсенал» Франциянинг «ПСЖ» жамоасига қарши майдонга тушади.

Аршавин: «Именно Артета сумел объединить футболистов»
Бывший футболист «Арсенала» Андрей Аршавин особо отметил роль Микеля Артеты в успехе «канониров» на чемпионате.
«Роль Артеты очень важна. Я бы не стал выделять кого-то конкретного из футболистов. На каждом этапе сезона в команде был свой лидер. Главное - именно Артета сумел их объединить», — сказал бывший игрок в эфире «Матч ТВ».
Напомним, испанский специалист руководит «Арсеналом» с 2019 года. 30 мая лондонцы имеют возможность завоевать еще один трофей в этом сезоне. В финале Лиги чемпионов «Арсенал» встретится с французским «ПСЖ».