Ашрафнинг ўзи ҳам Мадридга қайтишни истамоқда.
Маълум қилинишича, клуб президенти Флорентино Перес Ҳакими орқали жамоада Дани Карвахал ўрнини мустаҳкамламоқчи. Бироқ мадридликлар учун асосий муаммо футболчининг юқори нархи бўлиши мумкин, чунки «ПСЖ» марокашлик ҳимоячини 80 миллион еврога баҳоламоқда.
Шу билан бирга, Ҳакимининг ўзи Мадридга қайтишни истамоқда ва бунинг учун маошини камайтиришга ҳам тайёр. Айнан шу омил клублар ўртасидаги музокараларда ҳал қилувчи аҳамият касб этиши мумкин.
Маълумот ўрнида, футболчининг «ПСЖ» билан амалдаги шартномаси 2029 йил ёзигача мўлжалланган. Марокашлик ҳимоячи «Реал» тарбияланувчиси ҳисобланади ва ушбу клуб сафида Чемпионлар Лигасида ғалаба қозонган.

Сам Ашраф тоже хочет вернуться в Мадрид.
Сообщается, что президент клуба Флорентино Перес хочет укрепить позицию Дани Карвахаля через Хакими. Однако основной проблемой для мадридцев может стать высокая цена футболиста, так как "ПСЖ" оценивает марокканского защитника в 80 миллионов евро.
Вместе с тем, сам Хакими хочет вернуться в Мадрид и готов для этого снизить свою зарплату. Именно этот фактор может сыграть решающую роль в переговорах между клубами.
Кстати, действующий контракт футболиста с "ПСЖ" рассчитан до лета 2029 года. Марокканский защитник является воспитанником "Реала" и в составе этого клуба выигрывал Лигу чемпионов.