Айюб Буадди «Манчестер Сити» учун тиббий кўрикдан ўтди — TG
Марокашлик яримҳимоячи Айюб Буадди «Лилл» клубидан 100 миллион евро эвазига «Манчестер Сити»га ўтиш олдидан тиббий кўрикдан муваффақиятли ўтди.
18 ёшли футболчининг «Этиҳад»га кўчиб ўтиш ишлари якунланиш арафасида турибди, дея хабар беради «The Guardian».
Манба маълумотларига кўра, «Манчестер Сити» ва «Лилл» 95 миллион евролик трансфер борасида келишувга эришган, шунингдек, келишувга қўшимча 5 миллион евро миқдоридаги бонуслар ҳам киритилган.
Футболчининг «Лилл» билан амалдаги шартномаси 2029 йилнинг ёзига қадар мўлжалланган.
Эндиликда Буадди яна бир мавсумга узайтириш имконияти билан беш йиллик шартномага имзо чекиши кутилмоқда.
Маълумот учун, ўтган мавсумда Буадди барча мусобақалар доирасида 42 та ўйинда майдонга тушиб, 1 самарали узатма муаллифига айланди.

Полузащитник Айюб Буадди завершил медицинское обследование в «Манчестер Сити» перед переходом из «Лилля» за € 100 млн. 18-летний хавбек успешно прошёл все необходимые процедуры. Его переход на «Этихад» близок к завершению, сообщает The Guardian.
Согласно информации источника, «Манчестер Сити» и «Лилль» достигли соглашения на сумму € 95 млн, в сделку также включены € 5 млн в виде потенциальных бонусов. Ожидается, что Буадди подпишет пятилетний контракт с возможностью продления ещё на один сезон.
В минувшем сезоне Буадди принял участие в 42 матчах во всех турнирах, в которых он отметился результативной передачей. Действующее трудовое соглашение игрока с «Лиллем» рассчитано до лета 2029 года. Согласно информации, представленной на портале Transfermarkt, рыночная стоимость футболиста составляет € 80 млн.