Агбонлаҳор: «Хвича ЖЧда ўйнамагани учун «Олтин тўп» олмаслиги керакми? У Ямал ва Кейндан яхшироқ»
«Астон Вилла»нинг собиқ ҳужумчиси Габриэл Агбонлахор мавсум якунларига кўра «ПСЖ» вингери Хвича Кварацхелияни «Олтин тўп»ни қўлга киритишга лойиқ, деб ҳисоблайди.
Ўтган мавсумда грузиялик футболчи барча мусобақаларда 48 та ўйинда 19 та гол урди ва 11 та голли узатмани амалга оширди.
— Биласизми, мен «Олтин тўп»ни кимга берган бўлардим? Хвича Кварацхелияга.
— У жаҳон чемпионатида ўйнамаган.
— Худди шундай, аммо масаланинг моҳияти ҳам шунда: у Жаҳон чемпионатида қатнашмагани учунгина совринни ололмайдими?
Ўйлаб кўрсак, Кварацхелия «ПСЖ»даги бутун мавсум давомида томоша қилиш энг завқли бўлган ва энг яхши ўйнаган футболчи бўлди.
У — ажойиб футболчи. Ламин Ямалдан ҳам, Харри Кейндан ҳам яхшироқ. Ҳар кимдан ҳам яхшироқ.
— Агар сизда овоз бериш ҳуқуқи бўлганида, кимга овоз берган бўлардингиз?
— Кварацхелияга. Уни танлаган бўлардим. У — ўйинини томоша қилиш менга завқ берадиган футболчи, — деди Агбонлахор talkSPORT билан суҳбатда.

Агбонлахор: «Кварацхелия не должен упустить «Золотой мяч» из-за отсутствия на ЧМ? Он лучше Ямала и Кейна»
24 июля, 04:45
Бывший нападающий «Астон Виллы» считает вингера «ПСЖ» лучшим игроком сезона.
Бывший нападающий «Астон Виллы» Габриэль Агбонлахор считает, что вингер «ПСЖ» Хвича Кварацхелия заслуживает «Золотой мяч» по итогам сезона.
В прошлом сезоне грузинский футболист забил 19 голов и сделал 11 результативных передач в 48 матчах во всех турнирах.
— Знаете, кому бы я отдал «Золотой мяч»? Хвиче Кварацхелии.
— Он не играл на чемпионате мира.
— Именно так, но в том-то и дело: разве он не может получить награду только потому, что не участвовал в чемпионате мира?
Если задуматься, Кварацхелия был самым захватывающим и лучшим игроком сезона в «ПСЖ».
Он — выдающийся футболист. Лучше Ламина Ямала, лучше Харри Кейна. Лучше всех.
— Если бы у вас было право голоса, за кого бы вы проголосовали?
— Кварацхелию. Я бы выбрал его. Он — футболист, игра которого приносит мне удовольствие, — сказал Агбонлахор в интервью talkSPORT.