Бразилиялик ҳужумчи янги жамоага эркин агент сифатида қўшилди.
Маълум қилинишича, 39 ёшли футболчи билан битим 2027 йил 31 декабргача мўлжалланган. У жамоага эркин агент сифатида келиб қўшилган.
«Ҳақиқатан ҳам бразилиялик буюк футболчилардан бири клубимиз билан 2027 йил 31 декабргача шартнома имзолади. Ҳалк фаолияти давомида ўйнаган ҳар бир жамоасида совринлар ютган», — дейилади «Флуминенсе» баёнотида.
Аввалроқ «Атлетико Минейро» 1 май куни Халк билан шартномани ўзаро келишув асосида бекор қилганини эълон қилганди.
Маълумот учун, ҳужумчи 2021 йилдан буён «Атлетико Минейро» сафида тўп тепиб, клуб билан Бразилия чемпиони бўлган ҳамда тўрт бор штат чемпионлигини қўлга киритган. У барча мусобақаларда 309 та баҳсда 140 та гол урган.

Бразильский нападающий присоединился к новой команде в качестве свободного агента.
Сообщается, что 39-летний футболист заключил соглашение, рассчитанное до 31 декабря 2027 года. Он присоединился к команде в качестве свободного агента.
«Действительно, один из великих бразильских футболистов подписал контракт с нашим клубом до 31 декабря 2027 года. Халк выигрывал трофеи в каждой команде, в которой он играл за время своей карьеры», — говорится в заявлении «Флуминенсе».
Ранее «Атлетико Минейро» объявил 1 мая о расторжении контракта с Халком по взаимному согласию.
Для справки, нападающий с 2021 года играл за «Атлетико Минейро», стал чемпионом Бразилии и четырежды завоевал чемпионство штата. Во всех турнирах он провел 309 матчей и забил 140 голов.