«Арсенал» ва Уэлс миллий жамоасининг собиқ футболчиси Аарон Рэмси «Оксфорд Юнайтед» бош мураббийи лавозимига тайинланди. Бу ҳақда клубнинг расмий сайти хабар берди.
«Мен учун «Оксфорд Юнайтед» бош мураббийига айланиш катта шараф. Клуб вакиллари билан музокаралар давомида уларнинг амбицияси ва муваффақиятга интилишини ҳис қилдим — бу менда катта илҳом уйғотди.
Мен бу босқичга йиллар давомида тайёргарлик кўрдим. Фаолиятим давомида энг яхши мураббийлар қўл остида ўйнадим ва юқори босим шароитида тажриба орттирдим. Энди шу тажрибамни жамоага профессионаллик ва меҳнатсеварлик маданиятини олиб кириш учун ишлатмоқчиман.
Бу лавозим масъулиятини яхши тушунаман ва ишни бошлашни, футболчилар ҳамда мухлислар билан учрашиб, биргаликда ютуқларга эришишни интиқлик билан кутяпман», — дейди Рэмси клуб матбуот хизмати орқали.
Маълумот учун, ўтган мавсум якунларига кўра, «Оксфорд Юнайтед» Чемпионшипдан қуйи лигага тушиб кетганди.

Бывший футболист «Арсенала» и сборной Уэльса Аарон Рэмси назначен на должность главного тренера «Оксфорд Юнайтед». Об этом сообщает официальный сайт клуба.
«Для меня большая честь стать главным тренером «Оксфорд Юнайтед». Во время переговоров с представителями клуба я почувствовал их амбиции и стремление к успеху — это вдохновило меня.
Я готовился к этому этапу на протяжении многих лет. За свою карьеру я играл под руководством лучших тренеров и приобрел опыт в условиях высокого давления. Теперь я хочу использовать этот опыт, чтобы принести в команду культуру профессионализма и трудолюбия.
Я хорошо понимаю ответственность этой должности и с нетерпением жду начала работы, чтобы встретиться с игроками и болельщиками, и вместе добиться успехов», — сказал Рэмси через пресс-службу клуба.