UFC чемпиони Александр Волкановскининг мураббийи Жо Лопес Мовсар Евлоевга қарши UFC 333 турнирида мағлуб бўлган тақдирда ҳам жангчи фаолиятини якунламаслигини айтди.
«Биз бу масалани Алекс билан муҳокама қиламиз. Лекин Волкановскини яхши билганим учун айтишим мумкинки, у мағлуб бўлса: «Мағлубият билан фаолиятимни якунлашни истамайман, қайтиб келиб реванш олишни хоҳлайман», дейди.
Унинг қанчалик рақобатбардош эканини биламан. Алекс ҳар доим яхши тайёргарлик кўради ва ҳозир анча вақтдан бери бўлмаган даражада кучга эга», — деди Лопес.
Маълумот ўрнида, Волкановски — Евлоев жанги 24 октябр куни Абу-Дабида UFC 333 турнири доирасида бўлиб ўтади.

Волкановски не завершит карьеру, если проиграет Евлоеву
Тренер чемпиона UFC Александра Волкановски Джо Лопес заявил, что даже если его подопечный проиграет Мовсару Евлоеву на турнире UFC 333, он не завершит карьеру.
«Мы обсудим этот вопрос с Алексом. Но зная Волкановски, я могу сказать, что если он проиграет, то скажет: «Я не хочу завершать карьеру поражением, хочу вернуться и взять реванш».
Я знаю, насколько он конкурентоспособен. Алекс всегда отлично готовится и сейчас в такой физической форме, в какой не был уже давно», — сказал Лопес.
Напомним, что бой Волкановски — Евлоев состоится 24 октября в Абу-Даби в рамках турнира UFC 333 подробнее по ссылке.