«Реал» вингери Винисиус Жуниорнинг «Арсенал»га ўтиш бўйича келишувга эришгани ҳақидаги хабарлар тасдиқланмади.
Журналист Рамон Алварес де Моннинг маълум қилишича, футболчининг атрофидагилар Лондон клуби билан ҳеч қандай келишув бўлмаганини рад этган.
Аввалроқ ОАВ «Арсенал» 26 ёшли бразилиялик учун 105 миллион фунт стерлинг (тахминан 123 миллион евро) таклиф қилишга тайёрлиги ҳақида ёзганди. Бироқ «Реал» футболчини қўйиб юбориш учун қарийб 137 миллион фунт (160 миллион евро) талаб қилмоқда.
Маълумот учун, Винисиус 2018 йилдан буён «Реал» сафида тўп тепмоқда. У Мадрид клуби сафида барча мусобақаларда 375 та учрашувда майдонга тушиб, 128 та гол урган ва 100 та голли узатмани амалга оширган. Футболчининг амалдаги шартномаси 2027 йил ёзигача мўлжалланган. Тransfermarkt уни 140 миллион еврога баҳолайди.

Сообщения о том, что вингер «Реала» Винисиус Жуниор достиг соглашения о переходе в «Арсенал», не подтвердились.
Как сообщил журналист Рамон Альварес де Мон, окружение футболиста опровергло, что с лондонским клубом было какое-либо соглашение.
Ранее СМИ писали, что «Арсенал» готов предложить 105 миллионов фунтов стерлингов (примерно 123 миллиона евро) за 26-летнего бразильца. Однако «Реал» требует около 137 миллионов фунтов (160 миллионов евро) за его трансфер.
Для справки, Винисиус играет за «Реал» с 2018 года. За мадридский клуб он провел 375 матчей во всех турнирах, забил 128 голов и сделал 100 результативных передач. Текущий контракт футболиста рассчитан до лета 2027 года. Transfermarkt оценивает его в 140 миллионов евро.