Вейналдум Европага қайтиши мумкин
Саудия Арабистонининг «Ал Иттифоқ» клуби яримҳимоячиси Жоржинио Вейналдум Европага қайтиши мумкин. Бу ҳақда Sky Sports хабар берди.
Маълум қилинишича, тажрибали футболчи фаолиятини АПЛда давом эттириш истагини билдирган. У аввал «Нюкасл» ва «Ливерпул» клублари сафида ўйнаган.
Вейналдумнинг саудияликлар билан амалдаги шартномаси ушбу мавсум якунида ниҳоясига етади. Ушбу мавсум 35 ёшли яримҳимоячи Саудия чемпионатида 27 та ўйинда иштирок этиб, 14 та гол ва 6 та ассистга муаллифлик қилган.
Аввалроқ «Интер» Саудия Арабистонида тўп тепаётган Мусса Диабини Европага қайтармоқчи экани маълум қилинганди.

Полузащитник клуба Саудовской Аравии «Ал Иттифак» Джорджинио Вейналдум может вернуться в Европу. Об этом сообщает Sky Sports.
Сообщается, что опытный футболист выразил желание продолжить карьеру в АПЛ. Ранее он выступал в составе «Ньюкасла» и «Ливерпуля».
Действующий контракт Вейналдума с саудовцами истекает в конце этого сезона. В текущем сезоне 35-летний полузащитник принял участие в 27 матчах чемпионата Саудовской Аравии, забив 14 голов и сделав 6 ассистов.
Ранее сообщалось, что «Интер» хочет вернуть в Европу выступающего в Саудовской Аравии Муссу Диаби известия.