Суперлига 12-туридан ўрин олган «Сўғдиёна» - «Хоразм» (2:0) учрашувидан сўнг жиззахликлар бош мураббийи Улуғбек Бақоев матбуот анжуманида иштирок этди.
«Узоқ паузадан сўнг яна чемпионатга қайтдик. Биз негадир учрашувни руҳан тушкунлик билан бошладик, бунинг сабабини билмайман. «Хоразм» жамоаси тўп билан кўпроқ муомалада бўлди.
Биз асосан тезкор ҳаракатлар эвазига биринчи таймда гол урдик, кейин иккинчи бўлимда ҳам тўп киритдик. Бу бизнинг нолга ўйнаган биринчи ўйинимиз бўлди, бунинг учун йигитларга раҳмат айтаман. Ҳаммани ғалаба билан табриклайман», — Бақоевнинг сўзларидан келтиради «Сўғдиёна» матбуот хизмати.

После матча «Согдиана» - «Хорезм» (2:0) в рамках 12-го тура Суперлиги главный тренер джизакской команды Улугбек Бакаев дал пресс-конференцию.
«После долгого перерыва мы вернулись в чемпионат. Почему-то начали встречу с моральным спадом, не знаю причины. Команда «Хорезм» больше владела мячом.
Мы забили гол в первом тайме благодаря быстрым действиям, а затем забили и во втором тайме. Это был наш первый матч, в котором мы сыграли на ноль, за это хочу поблагодарить ребят. Поздравляю всех с победой», — приводит слова Бакаева пресс-служба «Согдианы».