«Тилим айланмай қолди» Ҳёнес - Мусиаланинг яна ҳушидан кетиши ҳақида
«Бавария» фахрий президенти 4 кун ичида 2-марта майдонда ҳушини йўқотган яримҳимоячи билан боғлиқ вазиятга изоҳ берди.
Немис клуби кузатув кенгаши аъзоси ва «Бавария» фахрий президенти Ули Хёнес 4 кун ичида 2-марта майдонда ҳушини йўқотган яримҳимоячи Жамол Мусиала билан боғлиқ вазиятга изоҳ берди.
18 август куни футболчи «Ҳайденҳайм» билан ўртоқлик ўйинида (2:4) иккинчи марта ҳушини йўқотди. Футболчи майдонга тушганидан бир неча дақиқа ўтиб ўзини ёмон ҳис қилди. Аввалроқ, 15 август куни 23 ёшли яримҳимоячи «Лейпциг» билан ўртоқлик учрашуви вақтида (3:1) ҳушини йўқотган эди. Воқеа баҳснинг 83-дақиқасида, Мусиала гол урганидан кўп ўтмай содир бўлди.
«Биз анчадан бери мавжуд муаммолардан хабардор эдик. Аммо бу биринчи марта бевосита майдонда - ўтган ҳафта «Лейпциг»га қарши ўйинда намоён бўлди. Яқин орада бу ҳолат такрорланмаса, демак, даволаниш ёрдам беради, деб ўйладим. Аммо бу воқеа тўрт кундан кейин такрорлангани мени чинакамига ҳайратга солди. Мен диванда ўтирардим ва бир оғиз ҳам гапира олмай қолдим. Тилим айланмай қолди — бундай ҳолатга камдан-кам тушаман. Ҳозир кечки пайт ухлашга ётаётганимда ҳам, эрталаб уйғониб ҳам у ҳақда ўйлаяпман. Шубҳасиз, биз Мусиалани тўлиқ қўллаб-қувватлаймиз», — дея мутасадди сўзларидан иқтибос келтирди Bayern & Germany.

Член наблюдательного совета и почётный президент «Баварии» рассказал о ситуации с полузащитником.
Член наблюдательного совета и почётный президент «Баварии» Ули Хёнес прокомментировал ситуацию с полузащитником клуба Джамалом Мусиалой, который во второй раз за четыре дня потерял сознание на поле.
18 августа игрок второй раз потерял сознание во время товарищеского матча с «Хайденхаймом» (2:4). Футболисту стало плохо через несколько минут после появления на поле. Ранее, 15 августа, 23-летний полузащитник потерял сознание во время товарищеского матча с «РБ Лейпциг» (3:1). Инцидент произошёл на 83‑й минуте встречи, вскоре после того, как Мусиала забил гол.
«Мы уже довольно давно были в курсе существующих проблем. Но впервые это проявилось прямо на поле — в матче с «Лейпцигом» на прошлой неделе. Я подумал: если в ближайшее время это не повторится, значит, лечение помогает. Но то, что это случилось снова спустя четыре дня, по‑настоящему шокировало меня. Я сидел на диване и не мог вымолвить ни слова. Я потерял дар речи — такое со мной случается редко. Я ложусь спать, думая о нём, и просыпаюсь утром с мыслями о нём. Мы безоговорочно поддерживаем Джамала», — приводит слова Хёнеса Bayern & Germany в социальной сети Х.