Франция чемпионати 1-туридан ўрин олган «ПСЖ» ва «Ренн» ўртасидаги баҳс бошқа муддатга қолдирилиши мумкин. Бу ҳақда RMC Sport хабар берди.
Режага кўра, беллашув 23 август куни ўтказилиши керак эди. Аммо ҳаво ҳароратининг юқори бўлиши сабаб «Парк де Пренс» стадиони майдонининг ҳолати ёмонлашган. Профессионал футбол лигаси майдон ҳолатини баҳоламоқда. «ПСЖ» — «Ренн» учрашувини захира санасига кўчириш эҳтимоли ҳам мавжуд.
Шунингдек, ўйин «Ренн» майдонида ҳам ўтказилиши мумкин. Бироқ бу қўшимча ташкилий муаммоларни келтириб чиқариши сабаб аниқ қарорга келинмаган

Матч первого тура чемпионата Франции между «ПСЖ» и «Ренном» может быть перенесен на другую дату. Об этом сообщил RMC Sport.
Согласно расписанию, встреча должна была пройти 23 августа. Однако из-за высокой температуры состояние поля на стадионе «Парк де Пренс» ухудшилось. Профессиональная футбольная лига оценивает состояние поля. Существует также возможность переноса матча «ПСЖ» — «Ренн» на резервную дату.
Кроме того, игра может пройти на поле «Ренна». Однако это может вызвать дополнительные организационные проблемы, поэтому окончательное решение пока не принято.