The Athletic Тухел ЖЧ-2026да Майну хизматларидан фойдаланмаётгани сабабини маълум қилди
Англия миллий жамоаси ва «Манчестер Юнайтед» клуби яримҳимоячиси Кобби Майну ЖЧ-2026да майдонга тушмаётганини оғир қабул қилган. Ўйинлардан кейин у кўпинча «уч шерлар»нинг автобусга биринчи бўлиб қайтган футболчиларидан бўлди.
Манба маълумотларига кўра, миллий жамоа устози Томас Тухел 21 ёшли футболчи учун жаҳон чемпионатида таркибда бўлишнинг ўзи катта бахт. Бошқа манбаларнинг таъкидлашича, Майну мураббий унга эътибор қаратиши учун етарли иш қилмаган. Германиялик мутахассис «Манчестер Юнайтед»да яхши мавсум ўтказган ва яхши спорт формасида бўлган Майнудан кўра, оптимал жисмоний ҳолатда бўлмаган Деклан Райсни майдонга туширишни маъқул топган.

Полузащитник сборной Англии и «Манчестер Юнайтед» Кобби Майну с трудом скрывает разочарование из-за неучастия в матчах национальной команды в чемпионате мира – 2026. Часто он был одним из первых игроков, возвращавшихся в автобус после игр «трёх львов». Об этом сообщает The Athletic.
По информации одних источников, близких к сборной, главный тренер команды Томас Тухель может считать, что для 21-летнего футболиста является радостью просто быть частью состава на мировом первенстве. Другие источники полагают, что Майну сделал недостаточно для появления доверия к нему. Немецкий специалист предпочитал использовать имеющего проблемы с физической формой Деклана Райса вместо Майну, несмотря на хорошую подготовку игрока «Манчестер Юнайтед».