Таиландда ўтаётган сув спорти турлари бўйича ёш тоифалари ўртасида Осиё чемпионатида спортчиларимиз муваффақиятли иштирок этишмоқда
17 июл, 11:25
Шу кунларда Таиландда ёш тоифалари ўртасида Осиё чемпионати доирасидаги сувга сакраш баҳслари бўлиб ўймоқда.
Фото: aquatics.uz
Шу кунларда Таиландда ўтаётган Сув спорти турлари бўйича ёш тоифалари ўртасида Осиё чемпионати доирасидаги сувга сакраш баҳсларининг илк кунида Ўзбекистон миллий жамоаси спортчилари Мавлянов Амал ва Бойчабаев Тимур А/Б ёш тоифасида платформадан синхрон сакраш дастурида бронза медалини қўлга киритди.
Мусобақа дастури якунларига кўра, спортчиларимиз 211,41 балл тўплаб, шоҳсупанинг учинчи поғонасидан жой олди.
Эътиборлиси, Мавлянов Амал ва Бойчабаев Тимур қўлга киритган бронза медали Ўзбекистон терма жамоасининг Сув спорти турлари бўйича ёш тоифалари ўртасида Осиё чемпионатидаги илк медали бўлди.
Шунингдек, бугун чемпионат давомида яна бир қувончли натижа қайд этилди. Амал Мавлянов ва Абдулборий Ибрагимов А/Б ёш тоифасида 3 метрлик трамплиндан синхрон сакраш дастурида 210,78 балл жамғариб, бронза медалига сазовор бўлди.

На первых днях соревнований по прыжкам в воду на чемпионате Азии среди юношей по водным видам спорта, проходящем в эти дни в Таиланде, спортсмены сборной Узбекистана Амал Мавлянов и Тимур Бойчабаев завоевали бронзовую медаль в синхронных прыжках с платформы в возрастной категории А/Б.
По итогам программы соревнований наши спортсмены набрали 211,41 балла и заняли третью ступень пьедестала почёта.
Отметим, что бронзовая медаль, завоёванная Амалом Мавляновым и Тимуром Бойчабаевым, стала первой медалью сборной Узбекистана на чемпионате Азии по водным видам спорта среди юношей.
Кроме того, сегодня был зафиксирован еще один радостный результат в соревнованиях чемпионата. Амал Мавлянов и Абдулборий Ибрагимов набрали 210,78 балла в синхронных прыжках с трёхметрового трамплина в возрастной категории А/Б и также завоевали бронзовую медаль.