«Сити» ва «Арсенал» «Эвертон» ҳужумчиси учун курашади — talkSPORT
«Манчестер Сити» ва «Арсенал» клублари «Эвертон»нинг африкалик футболчиси Илиман Ндиайе трансфери учун кураш олиб боради. Ливерпул клуби 26 ёшли футболчисини 80 млн фунт стерлингга баҳоламоқда. Бу ҳақда talkSPORT нашри хабар берди.
Манбанинг хабарига кўра, Ндиайенинг клубдаги келажаги сўроқ остида қолмоқда. Бунга эса футболчи сал аввал клубнинг янги шартнома борасидаги таклифини рад этгани сабаб бўлди.
Маълумот учун, ўтган мавсум Ндиайе барча мусобақалар доирасидаги 34 та ўйинда 6 та гол урди ва 3 та голли узатма етказиб берди. Футболчининг клуб билан амалдаги шартномаси 2029 йил ёзигача мўлжалланган.

«Манчестер Сити» и «Арсенал» проявляют интерес к нападающему «Эвертона» Илиману Ндиайе. «Ириски» оценивают 26-летнего футболиста в £ 80 млн (€ 93,6 млн). Об этом сообщает talkSPORT.
По информации источника, будущее Ндиайе в клубе остаётся неопределённым, поскольку нынешним летом он отклонил предложение о новом контракте.
В прошедшем сезоне Ндиайе принял участие в 34 матчах во всех турнирах, в которых отметился шестью голами и тремя результативными передачами. Действующее трудовое соглашение игрока с клубом рассчитано до лета 2029 года. Согласно информации, представленной на портале Transfermarkt, рыночная стоимость футболиста составляет € 55 млн.