«Сабаҳ» клуби кузатув кенгаши аъзоси Игор Пономарёв Чемпионлар Лигаси 2026/2027-йилги мавсум умумий босқичи қуръасига изоҳ бериб ўтди.
«Биз «ўлим гуруҳига» тушдик, десак ҳам бўлаверади. Бизга жуда кучли рақиблар тушди. Бир томондан, бу бизни юксалтиради - биз янада ривоэланишимиз этишимиз ва яхшироқ ўйнашимиз керак. Озарбайжонга бундай катта жамоалар келиши ажойиб. Курашамиз. Биз шунчаки таслим бўлмаймиз — мана шу нарса аниқ. Яхши натижа кўрсатишни истаймиз. Бунга ҳаракат қиламиз.
2006 йил жаҳон чемпионатида Швеция «ўлим гуруҳи»га тушганди — улар ушбу қийин вазифани уддалаб, кейинги босқичга чиқа олишганди, буни ҳеч қачон унутмайман. Шундай экан имкон қадар яхшироқ ўйнашга ҳаракат қиламан. Бундай рақиблар билан ўйнаш йигитлар учун — катта завқ. Ўз навбатида бу футболчилар янада яхшироқ ўйин кўрсатишлари учун имконият», — деди Пономарёв.
Эслатиб ўтамиз, қуръа натижаларига кўра «Сабаҳ» ЕЧЛ умумий босқичида «Барселона», «Арсенал», «Манчестер Юнайтед», «Боруссия» (Дортмунд), «Наполи», «Вилярреал», «Славия» (Прага) ва «Викинг» жамоалари билан баҳс олиб боради.

«Мы попали в «группу смерти». В «Сабахе» оценили результаты жеребьёвки Лиги чемпионов
Член наблюдательного совета «Сабаха» Игорь Пономарёв прокомментировал результаты жеребьёвки общего этапа Лиги чемпионов сезона-2026/2027 для своей команды.
«Можно сказать, что мы попали в «группу смерти». Нам в группу попались очень сильные команды. С одной стороны, это нас возвышает — мы должны больше прогрессировать и лучше играть. Очень хорошо, что в Азербайджан приедут такие большие команды. Будем биться. Мы так просто не сдадимся — это однозначно. Хотим показывать хороший результат. Будем стараться.
Никогда не забуду, как в 2006 году на чемпионате мира Швеция попала в «группу смерти» — они справились и вышли. Так что будем тоже стараться сыграть как можно лучше. Играть с такими командами для ребят — огромное удовольствие. В то же время это момент, когда футболисты будут учиться играть ещё лучше», — сказал Пономарёв в беседе с корреспондентом «Чемпионата» Егором Кабаком.
По итогам жеребьёвки «Сабах» сыграет с «Барселоной», «Арсеналом», «Манчестер Юнайтед», «Боруссией» (Дортмунд), «Наполи», «Вильярреалом», «Славией» (Прага) и «Викингом».