Аргентина миллий жамоаси яримҳимоячиси Леандро Паредес Испанияга (0:1) қарши жаҳон чемпионати-2026 финалида юзага келган жанжалда иштироки туфайли 10 та ўйинга дисквалификация қилинганига муносабат билдириб ўтди.
«Назаримда, бу ортиқча. Гави бор йўғи 1 та ўйинга дисквалификация қилингани, очиғи ғалати, чунки у кўксимга зарба берганди», — дея Паредес сўзларидан иқтибос келтирди TyC Sports.
Эслатиб ўтамиз, аргентиналик яримҳимоячи рақиби Эрик Гарсияни бўғзидан олди, бундан ташқари жамоадошига ёрдамга келган Гавини туртиб юборди. Кейин эса вазиятга қолганлар аралашди.

Полузащитник сборной Аргентины Леандро Паредес прокомментировал свою 10-матчевую дисквалификацию за участие в потасовке, произошедшей после финала чемпионата мира 2026 года с Испанией (1:0).
«Это излишне. Странно, что Гави дали только один матч [дисквалификации], а ведь это он врезал мне по груди», — приводит слова Паредеса TyC Sports.
Напомним, аргентинский полузащитник схватил за горло футболиста соперника Эрика Гарсию. Кроме того, Паредес толкнул Гави, который попытался заступиться за товарища. В стычке приняли участие и другие игроки сборной Аргентины. Позднее сообщалось, что ФИФА планирует рассмотреть поведение аргентинцев в этих эпизодах.