Португалиялик юлдуз «Ал-Наср»ни белгилаган ҳолда клуб базасидан сурат эълон қилди.
Криштиану Роналду «Ан Наср» жойлашган базадан сурат эълон қилди ва постда клубни белгилади. Аввалроқ португалиялик футболчи Саудия Арабистони чемпионатидаги «Ар Риёд» ҳамда «Ал Иттиҳод»га қарши баҳсларни ўтказиб юборганди.
Хабарларга кўра, Роналду Саудия Арабистони Суверен жамғармаси (ПИФ)нинг «Ан Наср»ни рақобатчиларга нисбатан бошқариш услубидан норози бўлган ва бу ҳолат клубнинг чемпионлик учун курашига тўсқинлик қилаётганини ҳисоблаган. Шунингдек, у Карим Бенземанинг «Ал Ҳилол»га ўтишига ҳам рақобатга путур етказиши сабабли қарши чиққани айтилган.
9 феврал куни Роналду норозиликни тўхтатгани ҳақида маълумот пайдо бўлди — «Ан Наср» клуб ходимлари олдидаги маош бўйича қарздорликни тўлаб берган.

Роналду опубликовал фото с базы «Ан Наср»
Криштиану Роналду опубликовал фото с базы, где находится «Ан Наср», и отметил клуб в посте. Ранее португальский футболист пропустил матчи чемпионата Саудовской Аравии против «Ар-Рияда» и «Аль-Иттихада».
По сообщениям, Роналду был недоволен стилем управления «Ан Насром» со стороны Суверенного фонда Саудовской Аравии (PIF) по сравнению с конкурентами и считал, что это мешает клубу бороться за чемпионство. Также сообщалось, что он выступил против перехода Карима Бензема в «Аль-Хилаль», так как это могло ослабить конкурентоспособность.
9 февраля появилась информация о том, что Роналду прекратил своё недовольство — клуб «Ан Наср» погасил задолженность по зарплате перед сотрудниками.