Гап Франциянинг «Реймс» клуби дарвозабони Эвен Жауен ҳақида кетмоқда. Аввалроқ 20 ёшли посбон учун 24 миллион фунт стерлинг талаб қилинаётгани ҳақида хабарлар тарқалган эди.
Бироқ «қарғалар» музокаралар давомида трансфер суммасини сезиларли даражада камайтиришга муваффақ бўлди. Журналист Крейг Ҳоуп маълумотига кўра, битим қиймати 18,65 миллион фунт стерлингни ташкил этади. Шу тариқа «Нюкасл» дастлабки нархдан қарийб 6 миллион фунт тежаб қолган.
Ҳозирда футболчи тиббий кўрикдан ўтиш учун Англияга етиб келган ва трансфернинг расман эълон қилиниши кутилмоқда.
Қайд этилишича, Эвен Жауен дарҳол асосий таркиб дарвозабони сифатида эмас, балки катта салоҳиятга эга истиқболли лойиҳа сифатида кўрилмоқда.
Эслатиб ўтамиз, «Нюкасл» сўнгги йилларда қиммат юлдузларни сотиб олиш билан бир қаторда ёш ва истеъдодли футболчиларга ҳам эътибор қаратишни бошлаган.

Английский клуб смог снизить начальную цену на молодого вратаря.
Речь идет о вратаре французского клуба «Реймс» Эвен Жауэн. Ранее сообщалось, что за 20-летнего голкипера требовалось 24 миллиона фунтов стерлингов.
Однако «сороки» в ходе переговоров смогли значительно снизить сумму трансфера. По данным журналиста Крэйга Хоупа, стоимость сделки составит 18,65 миллиона фунтов стерлингов. Таким образом, «Ньюкасл» сэкономил почти 6 миллионов фунтов от первоначальной цены.
В настоящее время футболист прибыл в Англию для прохождения медицинского осмотра и ожидается официальное объявление о трансфере.
Отмечается, что Эвен Жауэн рассматривается не как основной вратарь, а как перспективный проект с большим потенциалом.
Напомним, «Ньюкасл» в последние годы начал уделять внимание не только покупке дорогих звезд, но и молодых талантливых футболистов.
Для информации, Эвен Жауэн считается одним из самых перспективных молодых вратарей французского футбола.