«Мен CIAда ишламайман». Арбелоа «Реал»даги маълумотларни ОАВга сиздираётган манба ҳақида гапирди
Мадриднинг «Реал» клуби бош мураббийи Алваро Арбелоа жамоанинг кийиниш хонасидаги воқеалар ҳақидаги маълумотларнинг журналистларга чиқиб кетаётганига муносабат билдирди.
– «Реал»даги воқеалар ҳақидаги маълумотнинг ошкор бўлишига қандай муносабатдасиз?
– Мен яна бир бор такрорлайман: кийиниш хонасидаги воқеаларнинг сизиб чиқиши менимча «Реал»га, унинг эмблемасига нисбатан хиёнат ҳисобланади.
– Маълумотнинг сизиб чиқиш манбасини топдингизми?
– Йўқ, мен CIAда ёки шунга ўхшаш ташкилотда ишламайман. Ўз ўйинчиларимни ёки бошқа бировни айблай олмайман. «Реал»да кўп одам бор ва мен ҳеч кимни айбламайман. Ӯйинчиларим билан содир бўлаётган воқеалар улар билан ўртамизда қолади, — Арбелоанинг сўзларини AS келтиради.
Аввалроқ ОАВ «қайморқанглилар» яримҳимоячилари Федерико Валверде ва Орелен Тчуамени ўртасидаги тортишув жанжалга айланиб кетгани ва уругвайлик футболчи жамоадошини машғулотдаги жанжал ҳақида матбуотга етказганликда айблаши сабаб бўлгани ҳақида хабарлар тарқалганди.

«Я не работаю в CIA». Арбелоа сообщил, что не нашёл источник утечки информации в «Реале»
Главный тренер мадридского клуба высказал отношение к тому, что информация из раздевалки попадает к журналистам.
Главный тренер мадридского «Реала» Альваро Арбелоа высказался по поводу утечки информации о событиях в раздевалке команды в прессу.
– Как вы относитесь к утечке информации о событиях в «Реале»?
– Я повторю еще раз: утечка событий из раздевалки, по моему мнению, является предательством «Реала» и его эмблемы.
– Вы нашли источник утечки информации?
– Нет, я не работаю в ЦРУ или подобной организации. Я не могу обвинять своих игроков или кого-то еще. В «Реале» много людей, и я никого не обвиняю. То, что происходит с моими игроками, остается между нами, — приводит слова Арбелоа AS.
Ранее в СМИ появились сообщения о том, что ссора между полузащитниками «сливочных» Федерико Вальверде и Орельеном Тчуамени переросла в конфликт, и уругвайский футболист обвинил своего товарища по команде в сливе информации о ссоре в прессу.