Малайзия клуби мағлубиятсиз ўйинлар сони бўйича жаҳон рекордини ўрнатди
Малайзиянинг «Жоҳор Дарул Тазим» клуби миллий чемпионатда кетма-кет мағлубиятсиз ўтказилган ўйинлар сони бўйича жаҳон рекордини ўрнатди. Бу ҳақда Reuters хабар берди.
Янги мавсумнинг 1-турида «Жохор» «Кучинг»ни 3:0 ҳисобида мағлуб этди. Шу тариқа, клубнинг чемпионатдаги мағлубиятсиз серияси 109 та ўйинга етди.
Қайд этиш лозим, Малайзия клуби ушбу натижа бўйича Кот-д’Ивуарнинг «АСЕК Мимозас» жамоаси рекордини янгилади. Ушбу клуб 1989 йилдан 1994 йилгача миллий чемпионатда кетма-кет 108 та учрашувда мағлуб бўлмаганди. «Жоҳор» эса ўтган мавсумнинг сўнгги учрашувида бу натижани такрорлаганди.
Маълумот ўрнида, жамоа миллий чемпионатнинг сўнгги тўрт мавсумида чемпионликни қўлга киритди ва 2021 йил апрел ойидан буён Малайзия чемпионатида мағлубиятга учрамаган.

Малайзийский клуб «Джохор Дарул Тазим» установил мировой рекорд по количеству матчей, проведённых подряд без поражений, в национальном чемпионате. Об этом сообщило агентство Reuters.
В 1-м туре нового сезона «Джохор» обыграл «Кучинг» со счётом 3:0. Таким образом, беспроигрышная серия клуба в чемпионате достигла 109 игр.
Следует отметить, что малайзийский клуб превзошёл рекорд команды Кот-д'Ивуара «АСЕК Мимозас». Этот клуб не проигрывал в 108 подряд матчах национального чемпионата с 1989 по 1994 годы. «Джохор» повторил это достижение в последнем матче прошлого сезона.
Для справки, команда завоевала чемпионский титул в национальном чемпионате за последние четыре сезона и не проигрывала в чемпионате Малайзии с апреля 2021 года.