Тошкентда футбол ва футзал афсоналари иштирокида спорт байрами ўтказилади
2 сентябр куни соат 18:00 да «Ҳумо Арена»да футзал бўйича Ўзбекистон Суперкубоги-2026 учрашуви ўтказилади.
Фото: Ўзбекистон футзали
2–3 сентябр кунлари Тошкентда футзал ва футбол мухлислари учун махсус спорт тадбирлари ташкил этилади.
2 сентябр куни соат 18:00 да «Ҳумо Арена»да футзал бўйича Ўзбекистон Суперкубоги-2026 учрашуви ўтказилади. Унда БМБ ва СҚБ жамоалари баҳс олиб боради. Учрашув доирасида жаҳон ва ўзбек футболи афсоналари иштирокидаги махсус дастур ҳам намойиш этилади.
3 сентябр куни соат 18:00 да эса «Бунёдкор» стадионида жаҳон футболи афсоналари ва Ўзбек футболи афсоналари жамоалари ўртасида ўртоқлик учрашуви бўлиб ўтади.
Жаҳон футболи афсоналари таркибида Жулио Cесар, Марко Матерацци, Жéрôме Боатенг, Мичел Салгадо, Кристиан Заккардо, Эстебан Камбияссо, Рикардо Қуарежма, Уэсли Снейдер, Оскар, Кевин Курáни ва Винченцо Якинта каби машҳур футболчилар иштирок этиши кутилмоқда.
Шунингдек, тадбир ташкилотчилари яна бир жаҳон чемпиони ҳамда «Олтин тўп» соҳибининг Тошкентга ташриф буюришини маълум қилган.
Мазкур тадбирлар Ўзбекистон футзал федерацияси ва Ўзбекистон футбол ассоциацияси томонидан ташкил этилмоқда.

В Ташкенте состоится спортивный праздник с участием легенд футбола и футзала
2–3 сентября в Ташкенте будут организованы специальные спортивные мероприятия для поклонников футзала и футбола.
2 сентября в 18:00 на "Хумо Арене" пройдет матч за Суперкубок Узбекистана по футзалу 2026 года. В поединке сразятся команды БМБ и СКБ. В рамках встречи также будет представлена специальная программа с участием легенд мирового и узбекского футбола.
3 сентября в 18:00 на стадионе "Бунёдкор" состоится товарищеский матч между командами легенд мирового футбола и легенд узбекского футбола.
В составе команды легенд мирового футбола ожидается участие таких известных футболистов, как Жулио Сезар, Марко Матерацци, Жером Боатенг, Мичел Сальгадо, Кристиан Заккардо, Эстебан Камбьяссо, Рикардо Куарежма, Уэсли Снейдер, Оскар, Кевин Курани и Винченцо Яквинта.
Кроме того, организаторы мероприятия сообщили о визите в Ташкент еще одного чемпиона мира и обладателя "Золотого мяча".