Лэмпард «Фулҳэм»ни бошқариши мумкин
Франк Лэмпард «Ковентри Сити» билан муваффақиятга эришганига қарамай, жамоани тарк этиши мумкин. Бу ҳақда журналист Ричард Кейс маълум қилди.
Манбага кўра, мутахассиснинг кейинги манзили «Челси» эмас, балки «Фулҳэм» бўлиши эҳтимоли юқори. Кейс ўз блогида бу вариант энг реал сценарий эканини таъкидлаган.
Қайд этилишича, Лэмпарднинг «Ковентри» билан шартномаси яна бир йил амал қилади ва янги битим бўйича келишув ҳали тузилмаган. Шу сабаб Премер-лига клублари мураббийга қизиқиш билдирмоқда.
«Агар Лэмпард кетса, эҳтимол «Фулҳэм»га ўтади. Унинг номи айнан шу клуб билан кўп боғланмоқда», — деди Кейс.
Шунингдек, «Фулҳэм» бош мураббийи Марку Силванинг келажаги ҳам ноаниқ бўлиб қолмоқда, бу эса Лондон клубини янги мутахассис излашга мажбур қилиши мумкин.
Маълумот учун, Лэмпард «Ковентри»ни Чемпионшипда 95 очко билан чемпион қилиб, жамоани 25 йиллик танаффусдан сўнг АПЛга олиб чиқди.

Лэмпард может возглавить «Фулхэм»
Фрэнк Лэмпард, несмотря на успех с «Ковентри Сити», может покинуть команду. Об этом сообщил журналист Ричард Кейс.
По источнику, следующим местом работы специалиста, вероятно, станет не «Челси», а «Фулхэм». Кейс в своем блоге подчеркнул, что этот вариант является наиболее реалистичным сценарием.
Отмечается, что контракт Лэмпарда с «Ковентри» действует ещё год и новое соглашение пока не достигнуто. Поэтому клубы Премьер-лиги проявляют интерес к тренеру.
«Если Лэмпард уйдет, вероятно, он перейдет в «Фулхэм». Его имя часто связывают именно с этим клубом», — сказал Кейс.
Также будущее главного тренера «Фулхэма» Марку Силвы остается неопределенным, что может вынудить лондонский клуб искать нового специалиста.
Для справки, Лэмпард привел «Ковентри» к чемпионству в Чемпионшипе с 95 очками, вернув команду в АПЛ после 25-летнего перерыва.