Миланнинг «Интер» клуби ҳужумчи Лаутаро Мартинесни ҳатто € 100 млн эвазига сотишни рад этмоқда ва «Барселона» билан музокараларни бошламоқчи эмас, деб хабар беради Marca.
Каталонияликлар аргентиналик форвардни «Атлетико» вакили Хулиан Алваресга муқобил вариант сифатида кўрмоқда, аммо манбага кўра, томонлар ҳали музокараларга киришмаган. Италия клуби бу масалани кўриб чиқишни ҳам истамаяпти.
Маълумот учун, Мартинеснинг Милан клуби билан шартномаси 2029 йил июнигача амал қилади. Ўтган йил май ойида ўйинчининг ўзи омма олдида трансфер имкониятини истисно қилган эди, «Интер» президенти Жузеппе Маротта эса «Барселона» билан ҳар қандай музокараларни кескин рад этган. Аммо, оммавий ахборот воситаларига хабарига кўра, «нерадзурри» Мартинесни тахминан 120 млн евро эвазига қўйиб юборишга тайёр.

Marca: «Интер» не намерен отпускать Лаутаро Мартинеса в «Барселону» даже за € 100 млн
Миланский «Интер» отказывается продавать нападающего Лаутаро Мартинеса даже за € 100 млн и не намерен вести переговоры с «Барселоной», сообщает Marca.
Каталонцы рассматривают аргентинского форварда как альтернативу Хулиану Альваресу из «Атлетико», однако, по данным источника, стороны ещё не приступали к обсуждению сделки. Итальянский клуб закрыт для диалога по этому вопросу.
У Мартинеса контракт с миланским клубом до июня 2029 года. В мае прошлого года сам игрок публично исключил возможность перехода, а президент «Интера» Джузеппе Маротта категорически отрицал какие-либо переговоры с «Барселоной». Однако, по данным СМИ, «нерадзурри» готовы отпустить Мартинеса примерно за € 120 млн.