Шанба куни мюнхенликлар Дортмунднинг «Боруссия»сини мағлубиятга учратиб, Германия Суперкубогини (2:1) қўлга киритди. Мусиала ўйинни ўтказиб юборди – футболчи мавсумолди назорат ўйинларида кетма-кет икки бор «Лейпциг» ва «Ҳайденҳайм»га қарши баҳсларда ҳушини йўқотди.
«Бу ғалаба Жамалники ҳам. У тез орада сафга қайтади деб умид қиламиз. Мусиала «Бавария» ва Германия учун жуда муҳим футболчилардан бири. У нималарга қодир эканлигини яхши биламиз ва тезроқ соғайиб, сафга қайтишидан умидвормиз. Жамоадаги ҳамма уни қўллаб-қувватлайди», – дея Киммих сўзларидан иқтибос келтирди Bayern & Germany.
Эслатиб ўтамиз, аввалроқ, Жамал Мусиала Бундеслига 1-тури доирасидаги «Штутгарт»га қарши ўйин учун қайдномага киритилиши ҳақида хабарлар пайдо бўлганди.

Полузащитник «Баварии» ответил на вопрос о проблемах со здоровьем партнера по команде.
В субботу мюнхенцы одержали победу над «Боруссией» Дортмунд в матче Суперкубка Германии (2:1). Мусиала пропустил встречу – он потерял сознание в двух недавних товарищеских играх против «РБ Лейпцига» и «Хайденхайма».
«Эта победа также для Джамала. Мы надеемся, что он скоро вернётся. Мусиала очень важен для «Баварии», для всей Германии. Мы знаем, на что он способен, и ждём его скорого возвращения. Все в команде его поддерживают», – цитирует Bayern & Germany Киммиха.
Ранее сообщалось, что Джамал Мусиала попадёт в заявку на матч первого тура Бундеслиги против «Штутгарта».