31 ёшли Госенс Германия ва Нидерландия футбол мактаблари тарбияланувчиси ҳисобланади.
Германиялик қанот ҳимоячиси Робин Госенс «Фиорентина»дан ижара асосида «Шальке-04» сафига қўшилди. Бу ҳақда немис клубининг расмий сайти хабар берди.
Томонлар ўртасидаги ижара шартномасида маълум шартлар бажарилган тақдирда футболчини тўлиқ сотиб олиш имконияти ҳам назарда тутилган.
Маълумот учун, 31 ёшли Госенс Германия ва Нидерландия футбол мактаблари тарбияланувчиси ҳисобланади. У профессионал фаолияти давомида «Витесс», «Аталанта», «Интер», «Юнион» ҳамда бошқа қатор клублар сафида тўп тепган.
Ўтган мавсумда у барча турнирларда 36 та учрашувда иштирок этиб, 4 та гол урди ва 3 та голли узатмани амалга оширди.

Немецкий крайний защитник Робин Госенс присоединился к «Шальке-04» на правах аренды из «Фиорентины». Об этом сообщил официальный сайт немецкого клуба.
В арендном соглашении между сторонами также предусмотрена возможность полного выкупа игрока при выполнении определённых условий.
Для справки, 31-летний Госенс является воспитанником немецкой и нидерландской футбольных школ. В ходе профессиональной карьеры он выступал за такие клубы, как «Витесс», «Аталанта», «Интер», «Юнион» и другие.
В прошлом сезоне он принял участие в 36 матчах всех турниров, забив 4 гола и совершив 3 результативные передачи.