Енгил атлетика. Ўзбекистон III Марказий Осиё очиқ чемпионатида умумжамоа ҳисобида биринчи бўлди
МОҚ матбуот хизмати ёзишича, ушбу мусобақа келаси йил Пекин шаҳрида (Хитой) бўлиб ўтадиган жаҳон чемпионати учун қимматли рейтинг очколарини тақдим этиши билан янада аҳамиятли эди.
Муросасиз баҳслар якунига кўра, ўзбекистонлик спортчилар 22 та олтин, 20 та кумуш ва 19 та бронза медаллари билан умумжамоа ҳисобида биринчи ўринни қўлга киритишди.
Таъкидлаш керакки, ушбу мусобақа орқали Ўзбекистон жамоаси мураббийлар штаби атлетларнинг Аичи-Нагоя-2026 ёзги Осиё ўйинларига тайёргарлигини ҳам кўздан кечириб олди.

С 23 по 25 августа в Ташкенте прошёл III Открытый чемпионат Центральной Азии по лёгкой атлетике.
Как сообщает пресс-служба НОК, это соревнование было особенно значимо, так как предоставляло ценные рейтинговые очки для предстоящего чемпионата мира, который пройдёт в следующем году в Пекине (Китай).
По итогам напряжённых состязаний, узбекские спортсмены завоевали 22 золотые, 20 серебряных и 19 бронзовых медалей, заняв первое место в общем командном зачёте.
Следует отметить, что это соревнование позволило тренерскому штабу сборной Узбекистана оценить подготовку атлетов к летним Азиатским играм 2026 года в Айти-Нагоя.
Лёгкая атлетика. Узбекистан занял первое место в общем зачёте на III Открытом чемпионате Центральной Азии