«Реал»дан ижарага олинган «Лион» ҳужумчиси Эндрик келажаги, жумладан, келаси мавсумда Франция жамоасида қолиши имкониятини муҳокама қилди.
«Ҳақиқатан ҳам билмайман. Агар «Реал»га қайтишга тўғри келса, мамнуният билан қайтаман. Агар бошқа клубда фаолиятимни давом эттириш имконияти пайдо бўлса — шундай бўлар. «Лион»ни Чемпионлар Лигасига олиб чиқа олишимизга жуда умид қиламан — бу клуб мос бўлган даража», — деди Эндрик Canal Plus Footга берган интервюсида.
Жорий мавсумда 19 ёшли бразилиялик ҳужумчи «Лион» сафида 18 та ўйинда майдонга тушиб, 7 та гол урди ва 7 та голли узатма етказиб берди. Форвард ижараси ушбу мавсум охиригача мўлжалланган.

Эндрик ответил на вопрос, в каком клубе будет играть в следующем сезоне
Нападающий «Лиона» прокомментировал своё будущее и возможность остаться во французской команде на следующий сезон.
Арендованный у «Реала» нападающий «Лиона» Эндрик прокомментировал своё будущее и возможность остаться во французской команде на следующий сезон.
«Я действительно не знаю. Если придётся вернуться в «Реал», я с радостью это сделаю. Если же будет вариант продолжить карьеру в другом клубе — значит, так и будет. Я очень надеюсь, что мы сможем вывести «Лион» в Лигу чемпионов — это уровень, которому клуб соответствует», — сказал Эндрик в интервью Canal Plus Foot.
В текущем сезоне 19-летний бразилец провёл 18 матчей за «Лион», в которых забил 7 мячей и отдал 7 результативных передач. Арендное соглашение истекает в конце сезона.