34 ёшли яримҳимоячи Украина билан ўйинда ҳушини йўқотиб, майдонга йиқилди.
«Волфсбург» яримҳимоячиси Украинага қарши ўртоқлик баҳсининг иккинчи бўлимида майдонга йиқилиб тушди. Унга узоқ вақт давомида майдоннинг ўзида тиббий ёрдам кўрсатилди. Эриксен кейинчалик ўрнидан тура олди ва томошабинлар қарсаклари остида рафиқаси ҳамроҳлигида майдонни тарк этган. Ўйин эса тўлиқ якунланмади.
«Эриксен ҳушида ва ўзини яхши ҳис қилмоқда. Баҳс бекор қилинди», — дейилади DBU баёнотида.
Шифокор Мортен Боесеннинг сўзларига кўра, Кристиан қисқа вақтга ҳушидан кетган, аммо тезда ўзига қайтган. Унинг айтишича, 34 ёшли футболчига тезкор ёрдам кўрсатилган ва энди у шифохонада қўшимча текширувдан ўтади.
Эслатиб ўтамиз, 2021 йилда Эриксен Евро-2020 доирасидаи Финляндияга қарши учрашувда юрак хуружига дуч келган ва кейинчалик унга юрак ритмини назорат қилувчи дефибриллятор ўрнатилган.

Футбольная ассоциация Дании сообщила, что здоровью Кристиана Эриксена ничего не угрожает.
Полузащитник «Вольфсбурга» упал на поле во втором тайме товарищеского матча против Украины. Ему долгое время предоставлялась медицинская помощь прямо на поле. Позже Эриксен смог встать и покинул поле под аплодисменты зрителей, сопровождаемый женой. Матч не был доигран.
«Эриксен в сознании и чувствует себя хорошо. Матч отменён», — говорится в заявлении DBU.
По словам врача Мортена Боесена, Кристиан потерял сознание на короткое время, но быстро пришёл в себя. Он отметил, что 34-летнему футболисту была оказана экстренная помощь, и теперь он проходит дополнительное обследование в больнице.
Напомним, в 2021 году Эриксен перенёс сердечный приступ во время матча с Финляндией на Евро-2020, после чего ему был установлен дефибриллятор для контроля сердечного ритма.