«Челси» собиқ дарвозабони Петр Чех клубнинг ҳозирги ҳолати аввалгисидан мутлақо фарқ қилишини айтиб ўтди.
«Ҳаммаси бошқача. Агар мен ҳар куни клубда бўлганимда, эҳтимол, «Челси»ни танирдим ва бошқача кўрган бўлардим.
Ташқаридан қараганда эса солиштириш қийин, чунки клубнинг қараши, ишлаш услуби ва мақсадлари ўзгарган. Бу аввалги «Челси»дан мутлақо фарқ қилади.
Бу умуман бошқача ёндашув ва менталитет. Жамоа доим юрагимда қолади ва мен уларга омад тилайман, аммо бу бошқа клуб», — деди Чех.
Маълумот ўрнида, Петр «Челси»да 15 йил фаолият олиб борган ва 4 марта АПЛ чемпиони бўлган. Шунингдек, у 2012 йилги Чемпионлар Лигаси финалида жамоанинг илк Европа совринини қўлга киритишида ҳал қилувчи пеналтиларни қайтариб, катта ҳисса қўшган.

Бывший вратарь "Челси" Петр Чех отметил, что текущее состояние клуба абсолютно отличается от прежнего.
«Все иначе. Если бы я был в клубе каждый день, возможно, я бы узнал "Челси" и видел бы его по-другому.
Снаружи же сравнивать трудно, так как взгляд, стиль работы и цели клуба изменились. Это абсолютно отличается от прежнего "Челси".
Это совсем другой подход и менталитет. Команда всегда останется в моем сердце, и я желаю им удачи, но это другой клуб», — сказал Чех.
Для справки, Петр проработал в "Челси" 15 лет и стал чемпионом АПЛ 4 раза. Также он внес значительный вклад в завоевание клубом своего первого европейского трофея в финале Лиги чемпионов 2012 года, отразив решающие пенальти.