«Борнмут» Муҳаремович учун 35 млн евро сарфлашга тайёр
«Сассуоло» ва Босния миллий жамоаси ҳимоячиси Ториқ Муҳаремович фаолиятини Англияда давом эттириши мумкин.
The Athletic нашри хабар беришича, «Борнмут» клуби 23 ёшли футболчига жиддий қизиқмоқда. Унинг трансфери учун 35 миллион евро таклиф қилишга тайёр.
Хабар қилинишича, «Сассуоло» бундай таклифни кўриб чиқади, бироқ раҳбарият сотув нархини ошириш мақсадида бошқа жамоаларнинг қизиқиши кучайишини кутмоқчи.
Футболчининг кейинги сотуви ҳуқуқларининг бир қисми «Ювентус»га тегишли экани ҳақидаги келишув қўшимча омил саналади. Агар трансфер амалга ошса, у «олчалар» тарихидаги энг қиммат харидлардан бирига айланиши мумкин.

Если трансфер состоится, он может стать одной из самых дорогих покупок в истории "вишен".
Как сообщает издание The Athletic, клуб "Борнмут" проявляет серьёзный интерес к 23-летнему футболисту и готов предложить за его трансфер 35 миллионов евро.
Сообщается, что "Сассуоло" рассмотрит такое предложение, однако руководство надеется на рост интереса со стороны других клубов с целью повышения стоимости продажи.
Дополнительным фактором является соглашение о том, что часть прав на последующую продажу футболиста принадлежит "Ювентусу". Если трансфер состоится, он может стать одной из самых дорогих покупок в истории "вишен".