Беҳруз Каримов барча устозларига 5 000 доллардан миннатдорчилик «конвертини» топширди
Хорижга жўнаб кетишдан аввал Каримов бугунги даражасига етиб келгунга қадар фаолиятида муҳим рол ўйнаган инсонларга миннатдорчилик билдирди.
«Кеча «Лугано» Конференциялар лигасининг сўнгги саралаш босқичининг биринчи ўйинида «Маккаби Тел Авив» жамоасини 2:1 ҳисобида мағлубиятга учратди.
Олдинда жавоб ўйини. Кеча тунда Беҳруз Каримов фаолиятида муҳим рол ўйнаган барча устозларини йиғиб дуо олди ва «Football Group» билан биргаликда уларнинг ҳар бирига 5 000 $ дан миннатдорчилик «конвертини» берди.
6 ёшидан то бугунги кунигача унинг муваффақиятида меҳнат қилган Шодмон ака, Раҳим ака, Зайниддин ака, Жаҳонгир ака, Станислав ака ва ЖЧга боришида яхшигина меҳнат қилган шифокор Дилшод акага кейинги трансферидан машиналар бериш насиб қилсин.
Ўйламанг, футболчи ёки компания жуда кўп пул ишлабди деб. Ундай эмас. Оз, аммо баракали бўлсин дедик. Ҳозирдан дуони каттасини олайлик дедик.
Биз ўрганиб қолганмиз, футболчини катта қиладиганлар қолиб, тайёрига эга чиқадиганлар роҳатини кўришига. Бизда ундай бўлмайди, меҳнат қилган ҳар бир мураббий келажакда ўз ҳаққини олади!», - деб ёзади Нодирхўжа Йўлдошев.

Перед отъездом за границу Каримов выразил благодарность людям, сыгравшим важную роль в его карьере, помогая достичь нынешнего уровня.
«Вчера «Лугано» одержал победу над командой «Маккаби Тель-Авив» со счётом 2:1 в первом матче последней квалификационной стадии Лиги Конференций.
Впереди ответная игра. Прошлой ночью Бехруз Каримов собрал всех наставников, сыгравших важную роль в его карьере, чтобы получить благословение и вместе с «Football Group» вручил каждому благодарственный «конверт» на сумму 5 000 $.
Пусть следующая трансферная сделка позволит подарить автомобили Шодмону ака, Рахиму ака, Зайниддину ака, Джахонгиру ака, Станиславу ака и доктору Дилшоду ака, которые трудились на его успех с 6 лет и помогли попасть на чемпионат мира.
Не думайте, что футболист или компания заработали слишком много денег. Это не так. Пусть будет немного, но плодотворно. Мы хотим взять крупную молитву заранее.
Мы привыкли к тому, что те, кто делают футболиста великим, остаются в тени, а плоды труда пожинают другие. У нас так не будет, каждый тренер, который трудился, получит своё в будущем!», — пишет Нодирхужа Йулдашев.