«Матрасчилар» сенегаллик форвардни сотиб олиш ҳуқуқи билан ижарага олишни ният қилган.
«Атлетико» Лондоннинг «Челси» клуби билан ҳужумчи Никола Жексон трансфери борасида музокараларга киришди.
«Матрасчилар» сенегаллик футболчини сотиб олиш ҳуқуқи билан ижарага олишни мақсад қилган. Музокаралар ижобий руҳда давом этмоқда.
Аввалроқ, форвардга «Астон Вилла» клуби асосий номзод сифатида кўрилаётган эди, аммо ҳужумчи Мадрид варианти пайдо бўлгач, шошилмасликка қарор қилган. Бирмингҳемликлар устози Унаи Эмерининг ўзи Жексонни таркибида кўришни истамоқда. Мураббий ва форвард аввалроқ «Вилярреал»да бирга ишлаган.
Ўтган мавсумда Жексон «Бавария» сафида ижара асосида тўп тепди. У мюнхенликлар либосида барча мусобақаларни инобатга олганда 34 та ўйинда майдонга тушиб, 11 та гол урди ва 4 та голли узатма етказиб берди. Ёзда ҳужумчи Сенегал миллий жамоаси таркибида ЖЧ-2026да 4 баҳсда майдонга тушиб, 1 голли узатмани амалга оширди.
Эслатиб ўтамиз, «Атлетико» Ла Лига 2026/27-йилги мавсумининг 1-турида «Малага»ни мағлуб этди (2:0). Диего Симеоне жамоаси кейинги ўйинни 23 август куни «Вилярреал»га қарши ўтказади.

«Атлетико» ведет переговоры с «Челси» по переходу нападающего Николаса Джексона.
«Матрасники» намерены взять сенегальца в аренду до конца сезона. Стороны обсуждают также вариант включения пункта о возможном выкупе контракта. Переговоры продвигаются успешно.
Ранее сообщалось, что переговоры по форварду вела Астон Вилла. В его переходе заинтересован главный тренер бирмингемцев Унаи Эмери, который ранее работал с сенегальцем в «Вильярреале».
Прошлый сезон Джексон отыграл в аренде за Баварию. Он провел 34 матча за мюнхенцев во всех турнирах, записав на свой лицевой счет 11 голов и четыре ассиста. Летом форвард отыграл четыре поединка в составе сборной Сенегала на чемпионате мира-2026, отличившись на турнире одним ассистом.
«Атлетико» обыграл «Малагу» в первом туре Примеры-2026/27 (2:0). В следующем матче команда Диего Симеоне примет «Вильярреал» 23 августа.