Халқаро футбол федерацияси (ФИФА) интизом қўмитаси Аргентина футбол ассоциациясини (АФА) ЖЧ-2022 финалидаги қоидабузарликлар учун 321 минг АҚШ доллари (275 минг евро) миқдорида жаримага тортди. Шунингдек, «албиселесте» яқин икки уй учрашувини 50 фоиз чекланган миқдордаги томошабинлар билан ўтказади.
Баёнотда таъкидланишича, 321 минг доллардан 100 минг доллари (85 минг евро) камситишларга қарши курашга йўналтирилиши лозим. Айни пайтда санкцияларнинг бир қисми (100 минг доллар жарима ва томошабинлар сони чекланган битта ўйин) синов муддати шарти билан тўхтатиб турилган.
Маълумот учун, Жаҳон чемпионати финалидан сўнг Аргентина миллий жамоасининг бир неча футболчиси, жумладан, Леандро Паредес, Тяго Алмада, Науэл Молиналар испан футболчилари билан келишмовчиликда қатнашган.

Дисциплинарный комитет Международной федерации футбола (ФИФА) оштрафовал Аргентинскую футбольную ассоциацию (AFA) на $ 321 тыс. (€ 275 тыс.) за нарушения во время финала чемпионата мира — 2026. Также «альбиселесте» проведёт два ближайших домашних матча с ограниченным числом зрителей – 50%.
В заявлении подчёркивается, что $ 100 тыс. (€ 85 тыс.) из $ 321 тыс. должны быть направлены на борьбу с дискриминацией. При этом исполнение части санкций (штраф в $ 100 тыс. и один матч с ограниченным числом зрителей) приостановлено с применением испытательного срока.
После финала чемпионата мира несколько футболистов сборной Аргентины, включая Леандро Паредеса, Тьяго Альмаду, Науэля Молину, приняли участие в потасовке с испанскими игроками.